Enerji Bedeni Çalışmaları

REİKİ

Reiki; Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Yaşam Gücü Enerjisi nedir?
Rei- Ruhsal Bilgelik; Ki- Yaşam Gücü.

Reiki, Japon Dr. Mikao Usui (1865-1926) ile başlayan bir şifa ve ruhsal gelişme enerjisi sistemine verilen isimdir. Herkesin kullanabileceği, basit, doğal ve güvenli bir ruhsal iyileşme ve kişisel gelişim metodudur. Kişinin bilincini ve yaşama bakışını değiştirerek onda temel bir denge oluşturur. Böylelikle yaşamını denge içinde, sağlıklı olarak sürdürmesini sağlar.

Yaşam enerjisi düşüncelere ve duygulara karşı duyarlıdır. Bilinçli ya da bilinçsiz olarak kendimiz hakkında negatif düşünceler ve duygular hissettiğimiz zaman, yaşam enerjisi kesintiye uğrar. Bu negatif düşünce ve duygular, enerji alanımıza takılarak, yaşam enerjisinin kesintiye uğramasına neden olurlar. Bu durum, organların ve hücrelerin fiziksel bedendeki yaşamsal işlevlerini daha az yerine getirmesine neden olur. Reiki bu şekilde etkilenmiş olan enerji alanına akarak, onları pozitif enerjiyle şarj eder.Negatif enerjinin çözülerek yok olmasını sağlar. Enerji kanallarını temizler, düzeltir ve şifa verir. Böylece yaşam enerjisinin sağlıklı ve doğal bir biçimde akmasına izin verir. Her şey önce enerji boyutunda gerçekleşir daha sonra fizik boyutuna geçer. Enerji boyutunda yapılan çalışmalar bu nedenle fiziksel olarak da iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Reiki bilgisi ve reiki enerjisi karşınıza her şeyden önce ihtiyacınız olduğunda çıkar.

Reikiyi düzenli uygulamak çok önemlidir. Kronik bir problemde arka arkaya 4 gün olmak üzere en az 10 seans önerilir.

Reiki ne değildir?
*Reiki’nin, hiçbir dinle, tarikat ve mezheple, dini bir görüşle ilgisi yoktur.
*Reiki bir inanç sistemi değildir. Usui’ye göre Reiki enerjisini almak için Reiki’ye inanmak gerekli değildir. *Reiki’ye inanmayanlara ya da onun varlığını kabul etmeyenlere de Reiki enerji uygulaması yapılabilir.
*Reiki, direk bir şifa yöntemi değildir. Bedenin kendi kendini iyileştirici özelliğini tetikler, bedende sağlığın oluşmasına ortam hazırlar ve destekler.
*Reiki asla alternatif bir tıp yöntemi değildir. Tıbbi müdahalelerin yerine geçmez. Eğer kişinin önemli bir sağlık sorunu varsa, tıp tedavisi ile birlikte Reiki uygulamalarını devam ettirmesi tıp tedavilerinin olumsuz yan etkilerini azaltmasının yanı sıra, tadavinin olumlu sonuçlanmasına katkıda bulunur.
*Reiki kimsenin özgür iradesine müdahale edecek şekilde çalışmaz. İyilik için kullanılır.

Kişisel gelişim çalışmalarımda Reiki ayrı bir yere sahiptir. içten hissedilen bir şifa, huzurlu dengeli bir yaşam yaratmak konusunda kişiye iyi gelen bir enerjidir.

Belma Özkan

www.belmaozkan.com

EFT

EFT Duygusal Özgürleşme Teknikleri Gary Craig tarafından geliştirilmiştir. EFT temel olarak bir hatıra ve düşünceyle bağdaşmış -bedenimizde suptil enerji sisteminde oluşan rahatsızlıkların- negatif duygulara dönüştüğü prensibine dayanır. EFT bedende oluşan bu enerji rahatsızlığını bedenin bazı noktalarına vurularak serbest bırakıldığı bir tekniktir. İğnesiz Akupunktur, vurma tekniği de denilen bu basit fakat mucizeler yaratan yöntem son derece etkilidir.

EFT, geçmiş zamanın imkansız sanılan duygusal onarımları ile kişinin kendini depresyondan, tüm korkularından, fiziksel acı ve hastalıklarından hızlıca kurtarabileceği bir mucize tekniktir. Çocuklarda da özellikle sınav korkusu vb. alanlarda çok etkili olan bu teknik, yeni çağın en büyük şifa metodlarından biridir.

EFT hangi konularda kullanılabilir, ne fayda sağlar?

* Sınav korkusu
* Aşırı kilo
* Obezite ve yemek yeme alışkanlığı bozuklukları
* Kötü biten ilişkilerin enerji bedenindeki olumsuz etkilerini yok etmek
* Kaynağı belirsiz endişe ve korkular
* Takıntılar
* Öfke
* Korkular ve FOBİler
* Suçluluk duygusu
* Olumsuz anılar
* Performans düşüklüğü
* Ağrılar
* Tüm duygusal rahatsızlıklar ve acılar; öfke, utanç, üzüntü, depresyon, stres, endişe, suçluluk, korku, keder v.s…
* Yapacaklarını erteleme, vazgeçme, pes etme, güç kaybı gibi başarı engellerinin ortadan kaldırılmasıyla her alanda performans artışı.

* Düşük özgüven, düşük enerji durumları, düşük beklentiler, kendini sevmemek ve kendini sabote etmek gibi durumlar için kendi kendini iyileştirme ve şifalandırma.

* Algı ve anlayışta değişimler –“zihninizi değiştirmek”- inanç ve tutumları yaratan duyguların orjinal enerjetik sebeplerini ortadan kaldırarak zihni temizlemek, düşünceyi genişletmek, düşünce yeteneklerini geliştirmek ve doğru kararlar almayı sağlayarak büyük resmi görebilmek.

* Kazalarda, hastalıklarda ve ameliyatlarda oluşabilen enerjetik rahatsızlıkları ortadan kaldırarak enerji bedeninin doğal olarak tekrar işlerliğini kazanmasına sebep olur. Bu da iyileşme süresini kısaltarak uzun dönemli psiskosomatik acı ve hastalıkların oluşmasını engeller.

*** EFT seansını benim size uygulamam için randevu talep edebileceğiniz gibi; EFT’yi kendi kendinize uygulamayı öğreneceğiniz bir eğitim de talep edebilirsiniz.Bu şekilde günlük hayatınızda ihtiyaç duyacağınız her alanda kullanabilirsiniz. İstanbul içerisindekiler yüz yüze, İstanbul dışında yaşayan danışanlar skype veya facetime aracılığı ile görüşme talep edebilirler.

Belma Özkan
Master EFT Practitionar

EMOTRANCE & ENERGY IN MOTİON & EMO MASTER

EmorTrance, duyguları en basit, doğal ve etkili bir şekilde şifalandırıp dönüştürebilmeniz için Silvia Hartmann tarafından 2002’de geliştirilmiş bir tekniktir.

Emotrance:Duyguların dönüşümüne yönelik günümüzdeki en ileri şifa tekniklerinden biridir. Bu harika yaklaşım bedenin bilgeliğini kullanır. Öncelikle enerjik incinmenin kaynağına yolculuk yapılır. Danışan enerjetik incinme veya rahatsızlığın bedendeki yerine dikkatini verip kendini “niyetle” iyileştirmeye başlar.. Enerji yumuşar ve hemen akmaya başlar. Bu enerjinin bedeninin içinden yayılarak dışarıya doğru akmaya başladığını, rahatlamış ve net bir şekilde baskının terk ettiğini hisseder.

E.M.O, EmoTrance’ın evrimleşmiş halidir. Uygulayıcının size, Yaşam sizin için sıkıntılı bir hale geldiyse “Bu hissi bedeninizin neresinde hissediyorsunuz?” sorusunu sorarak başladığı uygulanması teknik olarak basit fakat uygulayıcı ve danışanın enerjilerini mevcut soruna yöneltmeleri durumunda oldukça etkili bir enerji terapisidir. Sıkıntı oluşturan hissin sadece sıkışmış bir enerji akışı olduğu anlayışıyla dikkatimizi soruna yöneltip niyetimizi de kullanarak enerji tıkanıklıklarını yumuşatıp tekrar akışa geçiriyoruz. Bu şekilde olumsuz duygularımızı da olumlu duygulara dönüştürüyoruz.
Enerjisi ile sorun yaşayan herkesin bu yöntemi mutlaka denemesi gereklidir.

Kişinin ihtiyacına göre EFT veya Emotrans tekniklerinden biri veya beraberce uygulanır.

Emotrans(Enerji Terapisi) Ne Fayda Sağlar?

*Tüm duygusal rahatsızlıklar ve acılar; öfke, utanç, üzüntü, depresyon, stres, endişe, suçluluk, korku, keder v.s…
*Yapacaklarını erteleme, vazgeçme, pes etme, güç kaybı gibi başarı engellerinin ortadan kaldırılmasıyla her alanda performans artışı.

*Aile sorunlarından özgürleşme
*İlişki ve evlilik çözümlemeleri
*Bağımlılıklardan özgürleşme

*Başkalarını ve kendini yargılamaktan özgürleşme

*Düşük özgüven, düşük enerji durumları, düşük beklentiler, kendini sevmemek ve kendini sabote etmek gibi durumlar için kendi kendini iyileştirme ve şifalandırma.

*Algı ve anlayışta değişimler –“zihninizi değiştirmek”- inanç ve tutumları yaratan duyguların orjinal enerjetik sebeplerini ortadan kaldırarak zihni temizlemek, düşünceyi genişletmek, düşünce yeteneklerini geliştirmek ve doğru kararlar almayı sağlayarak büyük resmi görebilmek.

*Kazalarda, hastalıklarda ve ameliyatlarda oluşabilen enerjetik rahatsızlıkları ortadan kaldırarak enerji bedeninin doğal olarak tekrar işlerliğini kazanmasına sebep olur. Bu da iyileşme süresini kısaltarak uzun dönemli psiskosomatik acı ve hastalıkların oluşmasını engeller.

Süre: 1 seans= 1 Saat
Ücret: 350 TL

( Her seans öncesi/sonrası kahve sohbeti formatında 30 dakika öngörüşme& genel değerlendirme yapılır.)

Belma Özkan ile bireysel çalışma yapmak icin belmaozkan@gmail.com’a mail atabilir ve randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Takip için:

  • Facebook: https://www.facebook.com/belma.ozkan.12
  • İnstagram :  @belma_ozkan ( https://www.instagram.com/belma_ozkan/ )  @mentalzayiflama ( https://www.instagram.com/mentalzayiflama/ )
  • Twitter: @blmzkn ( https://twitter.com/blmzkn )

http://www.belmaozkan.com/iletisim/