NLP İle Mental Detoks

NLP, insanın tüm hayatı boyunca karşılaştığı uyarıcılar, etkiler, yaşamdaki şartlar, durum ve olaylar karşısında vereceği tepkileri, yaşamını olumlu etkileyecek şekilde dönüştürebilmesini sağlar.

Birisinin yaptığı bir şeye kızabilir ve çok kötü bir deneyim yaşayabilirsiniz ya da o kişinin yaptığı davranışı uyarıcıyı algıladığınız anda o davranışın olumlu yönlerini aramaya başlarsınız ve şunu bilirsiniz, olayları durumları, diğer insanları değiştiremiyorum, tek değiştirebildiğim onlara bakış açım, dersiniz ve vereceğiniz tepkiyi seçersiniz.

Önünüzde duran tatlıyı yemek ile yememek arasında nasıl bir karar vereceksiniz? Bu kararı kim yönetiyor? Bu kararı kendinizi bu deneyimden sonra daha iyi hissedeceğiniz şekilde verebilmeniz için kararı verirken tatlının size verdiği anlamı değiştirebiliyorsunuz? (Her vazgeçemiyorum dediğiniz yiyecek için NLP çalışması yapmak belli bir süre sonra duygusal yemeyi bırakmanıza yardımcı olacaktır.)

NLP, yaşamınızı daha zengin hale getirebilmek için duygu ve düşüncelerinizi yeniden organize ederek olaylara durumlara, zararlı yiyecek, sigara, alkol, bağımlı ilişkiler gibi yaşamın her alanına verdiğiniz anlamları değiştirerek sizi geliştirecek sonuçları almanıza yardımcı olacak bir yaşam sanatıdır.

Hangi konularda NLP kullanılabilir?
(NLP düşünebileceğiniz her konuda faydalı tekniklere sahip olmakla birlikte en sık kullanılanlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz.)

*Özgüven, özdeğer, özsaygı eksikliği
*Duygusal yemek yeme
*Zayıflama
*Tırnak yeme
*Topluluk önünde konuşma
*Fobiler
*Acı veren hatıralar
*Kişisel geçmişin değiştirilmesi
*Kararsızlık

NLP çalışmaları Size Ne Fayda Sağlar?

*Çalıştığınız spesifik konuyu kendi içinizde çözmenizi sağlar.
*Zihninizdeki sınırlamalarla yüzleşerek; iş ve kişisel yaşamınızda ortaya çıkan tıkanıkları aşabilirsiniz.
*Eski sizi sınırlayan inançlarınızı keşfetmenizi onları olumluya dönüştürerek hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlar.
*Özgüveninizi arttırır.
*Dil kullanımını baştan keşfedebilir, insanlarla iletişiminizde çok büyük ilerlemeler kaydedersiniz.
*Öğrendiğiniz teknikler sayesinde hayatınıza farklı bir açıdan bakabilirsiniz.
*Yaşadığınız olumsuzlukların üzerinizde yarattığı baskıyı azaltarak yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

NLP İLE ÇALIŞMAK

Bazen farkında olmadan hayatımızda aynı konuları hatta aynı şekilde tekrar tekrar yaşarız. “Ben hayatımda neden bunları tekrar ve tekrar yaşıyorum? Bir türlü kurtulamıyorum?” diyorsanız, cevabı geçmişten gelen inançlarınızda yani içinizde saklı. Yapacağınız NLP çalışması ile bu değişimi başlatabilir ve sürdüreceğiniz 21 günlük çalışma ile de geldiğiniz konu ne olursa olsun ona hayatınız boyunca veda edebilirsiniz.

Hepimizin her konuda geçmişten gelen, yaşamımızı etkileyen inanç kalıpları var. Bilinçaltınızdaki inanç kalıpları, sizi isteğiniz dışında ‘kontrol ediyorlar, yönetiyorlar’ Sizin “Ben bunu seçiyorum” dediğiniz her konuda aslında kararınızı etkileyen tek faktör ‘ inanç kalıplarınız ve bu nedenle zamanla oluşmuş alışkanlıklarınız’ dır. Bu konular hayatınızı yönetmeye ve sizi rahatsız etmeye başladığında NLP ile bunlardan kurtulmak da mümkün. Yeterki isteyin.

Yaşadığınız aşağıdaki konular sıklıkla geçmişten kaynaklanıyor.

 • Korkular,
  • Para ile ilgili sıkıntılar,
  • İş hayatındaki sorunlar,
  • Hep aynı tip ilişkileri veya aynı şekilde biten ilişkiler yaşamak,
  • Korkular,
  • Stres ve öfke,
  • Kaybetme korkusu gibi kontrol edemediğimiz duygular,
  • Özgüven, özdeğer, özsaygı eksikliği
  • Duygusal yemek yeme
  • Zayıflama
  • Tırnak yeme
  • Topluluk önünde konuşma
  • Fobiler
  • Acı veren hatıralar
  • Kişisel geçmişin değiştirilmesi
  • Kararsızlık

NLP çalışması yapanların bu konudaki deneyimlerinden:
* ” 3 aylık evliliğimi kuruntu ve ön yargılarımla esimden şüphe ederek noktalamayı düşünürken Belma ile çalışmaya başladık. NLP ağırlıklı çalışmamızın sonunda hayatım bambaşkaydı. Ben ‘yenibirben’ olmuştum. ”
* ” …Yine sağlıklı seçenekler ve spor yaparak kilo veriyorum fakat bunu keyif alarak, mutlulukla yapıyorum. Bir yandan bilinçli olarak sağlıklı yaşamayı seçerken, bir yandan da alışkanlıklarımı değiştirmeye alışıyorum.
Zaman geçtikçe kendime hayret ediyorum, farklı tarifler denemekten ve tatmaktan zevk alan ben yemeden durabildiğimi fark ediyorum. Tatlı ve çikolatalara bakıyorum ve canım istemiyor…. Arada kendime kaçamaklar için izin versem de az yiyor ve azla durabiliyorum….6 ay sonunda ağır ağır fakat emin adımlarla 80 kg`dan 62.5`e dusup 17.5 kg verdigimde eteklerim üzerimden düşmeye başlıyor ve dolabımda üzerime giyecek bir şey bulamıyorum.”
* ” Doğrusunu söylemek gerekirse ben NLP ye pek inanmazdım. Taa ki kendim için artık son noktaya geldim dediğimde onunla bir kaç NLP seansı çalışması yapana kadar. O kadar derin bir şeymiş ki… Aslında ben hayal kurmayı bilmiyormuşum. İlk olarak fark ettiğim bu oldu. Seans sırasında hatırladığım zamanın içinde yolculuk ederken buldum kendimi.
Bizim yaptığımız seans; bağlı olduğum, hiç vazgeçemem dediğim, kilolarca olsa yerim dediğim bir şeyle bağı kesmek içindi. Ve şimdi gerçekten artık canım çekse de 2-3 kaşıktan sonra bırakmayı başarabiliyorum… Her şey bir yana yaşanılması gereken muhteşem bir deneyim… ”

NLP Çalışması, bir konu için çoğunlukla bir seans veya konunun sizdeki derinliğine göre 2-3 seans süren bir çalışma şekline sahiptir.

Yaşamınızın Kontrol etmeyi Ogrenin!

Süre: 1 seans= 1 Saat
Ücret: 350 TL

( Her seans öncesi kahve sohbeti formatında 30 dakika öngörüşme& genel değerlendirme yapılır.)

Belma Özkan ile bireysel çalışma yapmak icin belmaozkan@gmail.com’a mail atabilir ya da 0532 5505635 telefon numarasından randevu alabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Takip için: 

http://www.belmaozkan.com/iletisim/

 

 

 

NLP ile çalışmak

Bazen farkında olmadan hayatımızda aynı konuları hatta aynı şekilde tekrar tekrar yaşarız. “Ben hayatımda neden bunları tekrar ve tekrar yaşıyorum?…

0 comments