Mindfulness Koçluk özel bir program çerçevesinde uygulanan Türkiyedeki ilk farkındalık tabanlı profesyonel koçluk sürecidir.

4,8,12 seans olmak üzere haftada bir görüşme şeklinde uygulanır.

Mindfulnes Koçluk en temel tanımıyla; kişilerin veya kurumların bulundukları nokta ile olmak istedikleri nokta arasındaki mesafeyi; mevcut durumu tesbit ederek, hedefler doğrultusunda anın içinde olanları nezaket,şefkatle kabul ederken, geleceğe odaklanarak anı kaybetmeden hedefe yönelik, Danışan ve Minfulness Koçu arasında kurulan planlı profesyonel bir gelişim ilişkisidir. Mindfulness Koçluk, kendi içinde teknikleri olan ve koçluk alan kişinin süreç boyunca içinde olanları farkedip kabul ettikçe farklılaştığı, hedeflerine ulaşmak için her an anı kaybetmeden bir plan dahilinde gelecek odaklı eyleme geçtiği muhteşem bir dönüşüm sürecidir.

Mindfulness Koçluk çalışmasında öncelikle bulunduğunuz nokta tespit edilir, ulaşmak istediğiniz hedef/ hedefler yazılı hale getirilerek netleştirilir. Süreç boyunca sizi o hedefe ulaşmaktan alıkoyan kişisel engellerinizi keşfetmeniz ve o kişisel engelleri aşarak hedefinize ulaşmanız için gerekli çalışmalar beraberce yapılır. Mindfulness Koçluk bütünsel bir çalışmadır. Danışanın yaşamında bir denge kurmasını ve istediği hedefe, şimdiki an farkındalığı ile mutlu bir şekilde ulaşmasını destekler.

Kimler Mindfulness Yaşam Koçluğu Desteği Alabilir:

  • Motivasyonu yüksek tutmakta sıkıntı yaşayan kişiler ( motivasyon koçluğu / zayıflama koçluğu / diyet koçluğu ) ,
  • Ne istediğini bilmeyenler,
  • Ne istediğini bilen fakat buna nasıl ulaşacağını bilmeyenler,
  • Ne istediğini, nasıl ulaşacağını bilen fakat bir şekilde harekete geçemeyenler,
  • Hayat vizyonu ve amacı olmayanlar.
  • Hedefi olup da yeterli inanç ve cesareti olmayanlar, •

Sürekli olumsuz şeylerin onların başına geldiğinden şikayet edenler,

  • Düzenli bir ilişki kurmak isteyenler,
  • Dengeli, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyenler.

NOT: Bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız bunlardan bir veya birkaçı nedeniyle hayatta elde etmek istediklerinizi ertelemiş olduğunuzu ve ertelediğiniz sürece onların hep hayal olarak kalıp sizin de her hatırladığınızda iç geçirmeye devam edeceğinizi belirtmek isterim. Hayallerinizi ertelemeyin 🙂

Belma Özkan

Süre: 1 seans= 1 Saat
Online Koçluk: 300 TL (Yoğunluğum nedeniyle 2018-19 Mayıs arası sadece online randevu verebiliyorum.)

Belma Özkan ile bireysel çalışma yapmak icin belmaozkan@gmail.com’a mail atabilir ve randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Takip için:

http://www.belmaozkan.com/iletisim/

Share:
Written by BELMA ÖZKAN
Hakkımda 1974 İzmir Doğumlu Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan Belma Özkan, üniversite yıllarından itibaren Kişisel Gelişim, Yoga ve Meditasyonla ilgili çalışmalar yapmış, 2010 yılından itibaren profesyonel olarak bu alanda kariyerine devam etmek amacıyla Profesyonel Koçluk, NLP, Mindfullnes başta olmak üzere ayrıca, Enerji Terapileri, Yoga, Ayurvedik Beslenme ve kişisel gelişimde bir çok uzman uygulayıcı olmak için birçok profesyonel eğitime katılmıştır. Halen bu alanlarda kişilere ve kurumlara eğitim vermeye devam etmektedir. Eğitim almanın ve vermenin kendisi için vazgeçilmez bir yolculuk olduğunu her daim vurgulayan Belma Özkan; Üniversite eğitiminin ardından Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı ile akademik kariyerine devam etmiştir. Halen aynı üniversitede Bağımlılık ve Rehabilitasyon Yüksek Lisansına devam etmektedir. 2012 yılından bu yana aldığı eğitimlerin tamamını kullandığı sistemlerden yola çıkarak deneyimlerini bireylere ve kurumlara aktarmaktadır.