Bugünkü yazım başlamak üzerine…
Neye başlamayı ve başarmayı çok istiyorsunuz? Sağlıklı beslenme? Spor? Kariyer için adım atmak? İngilizce öğrenmek? vb. hangisi? Her gün gününüzün yarısını başlamayı istediğiniz bu şeyleri konuşarak mı geçiriyorsunuz? ve yine neye başlamak istediğiniz halde bir türlü başlayamıyorsunuz? Bu soruya cevap verin önce ve sonra okumaya devam edin. 😉

Sizden …. başlamayı istiyorum bugün başlamayı bir denesem mi acaba? Denesem yapabilir miyim acaba? vb. cümleleri duyar gibiyim.

Denemek. Denemek nedir? Neyi deneyeceksiniz? Önce bunu konuşmak, sizinle paylaşmak isterim. Bir kağıda A harfi yazmayı deneyin hemen desem. A yazdınız değil mi? Aslında denemek diye bir şey yoktur. Bir şeyi ya yaparsınız ya yapmazsınız. Öncelikle mutabık kalalım bu konuda ve sonra devam edelim. Başlamanın formülünü aramaya…

Başlamak için hiçbir zaman hazır değilizdir veya zaman, hazırlıklar, biz veya ortam uygun değildir. Evet ah bir yapsak biz ne iyi yaparız değil mi? Diliniz bunu söylerken iç ses konuşur. Sen kim bunu başarmak kim? Kaç kere denedin başaramadın öyleyse başlama rezil de olma! ve daha neler neler söyler. O beklediğiniz doğru zaman doğru ortam hiçbir zaman olmayacak o zaman hiçbir zaman gelmeyecek inanın.

Hiç düşündünüz mü aslında başlamak için de bir şeye ihtiyacınız yok. Dün dünde kaldı ve siz dün başka bir insandınız bugün değiştiniz başka bir insansınız. Bugün yapınca başaracaksınız belki niye başlamıyorsunuz? Neyi bekliyorsunuz? Bırakın planlar yapmayı ve başlayın sadece bir yerden nereden başladığınız da çok önemli değil aslında, önce başlayın sonra yolda karar verin. Ne yaptınız doğru olmadı değiştirin başka bir şey yapın, o da olmadı başka bir yol ama başlayın. Başlarsanız bitirmek ve istediğinize kavuşmak için bilinçaltınız size bir yol bulur. Yeter ki başarmayı gerçekten isteyin ve sadece bir yerden hemen şimdi bu yazıyı okumayı bitirince başlayın… Görelim görünenin altında ki gücünüzü kudretinizi…İsterseniz yapabilirsiniz.

Eeee hadi siz daha okuyor musunuz? Başlayın 🙂 🙂 🙂

Sevgilerimle,

Belma Özkan
Yaşam Koçu ve NLP Uzmanı

Share:
Written by BELMA ÖZKAN
Hakkımda 1974 İzmir Doğumlu Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan Belma Özkan, üniversite yıllarından itibaren Kişisel Gelişim, Yoga ve Meditasyonla ilgili çalışmalar yapmış, 2010 yılından itibaren profesyonel olarak bu alanda kariyerine devam etmek amacıyla Profesyonel Koçluk, NLP, Mindfullnes başta olmak üzere ayrıca, Enerji Terapileri, Yoga, Ayurvedik Beslenme ve kişisel gelişimde bir çok uzman uygulayıcı olmak için birçok profesyonel eğitime katılmıştır. Halen bu alanlarda kişilere ve kurumlara eğitim vermeye devam etmektedir. Eğitim almanın ve vermenin kendisi için vazgeçilmez bir yolculuk olduğunu her daim vurgulayan Belma Özkan; Üniversite eğitiminin ardından Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı ile akademik kariyerine devam etmiştir. Halen aynı üniversitede Bağımlılık ve Rehabilitasyon Yüksek Lisansına devam etmektedir. 2012 yılından bu yana aldığı eğitimlerin tamamını kullandığı sistemlerden yola çıkarak deneyimlerini bireylere ve kurumlara aktarmaktadır.