Sevgili Belma Hanım,

Sizin sayenizde yaşadığım eşsiz deneyimi paylaşmasam olmazdı. 47 yaşındayım, meme kanseri geçirdim ve doktor tavsiyesi ile zayıflamak, yağlardan kurtulmak zorundaydım. Ama yıllardır bir ileri, iki geri şeklinde çabalayıp durmama rağmen bu sorunun üstesinden gelemedim. Diyetisyenim önerdi sizi, çikolata isteğime son verin lütfen çaresiz kaldım dedim. Nazik ve ölçülü tonunuzla bir seferde olmayabilir ama gelin çalışalım deyince koşa koşa geldim. Çikolatadan yola çıkıp, 20 yıl önce vefat eden canım teyzemle başlayan bir sorunu nasıl buldunuz, beni bugüne nasıl taşıdınız, yeşil pantolon nefretimi nasıl geride bıraktık, yemediğin kardır listesini ne ara anlattınız, neden gizlice tatlı yediğimi nasıl çözüp de beni küt diye duvara çarptırdınız. NLP böyle bir şeymiş, sonsuz bir deneyim, beyin kıvrımlarınız arasında saklanıp sizi aşağıya çeken bir sürü sorunla yüzleşme ve nedenini bulma.
Siz bir enerji yumağısınız, sıcak, anlayışlı, yanında ağlanabilen ve aynı ölçüde sakinleştirebilen. İyi ki tanıdım sizi, hayat yolunda eğer benim gibi çıkmaza düşen, hastalıkla, şişmanlıkla veya anlamlandıramadığı bir sorunla mücadele eden varsa mutlaka, hiç olmazsa bir seans için NLP ile tanışmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Kilo vermeye başladım ve daha şimdiden belim 4 cm inceldi, çikolata için yönlendirmenizle ve yeme krizi anlarında okuduğum saydam balon yönteminizle yolumu aydınlatıp elime bir güç verdiniz, size güveniyorum.
Benim yolum uzun, umarım bu yolda rehberliğiniz ile daha sağlam ve daha sağlıklı adımlar atacağım.
Başarılar diliyorum size, dilerim bir çok hayata dokunma ve bana olduğu gibi şifa verme şansınız olur.
Sevgiyle kalın…
Ebru G.

……………………………………………………………………………………………………………

Siz hiç bir çikolatalı çubuk fotoğrafının hayatınızı değiştirebileceğini düşünür müydünüz? Ben de düşünmemiştim…

Kilo problemim hep olmuştu yediklerime dikkat ederek kontrol edebiliyordum son yıllarda ama ‘MentalZayıflama’ ya instagramda rastladığımda artık işler kontrolden çıkmıştı. Sonra o bahsettiğim fotoğrafı gördüm ve hemen iletişime geçtim Belma Hanım ile… Onun pozitif ve gerçekçi yaklaşımı sayesinde doğru kişi olduğunu anlamam uzun sürmedi. Artık çıkamam dediğim dipsiz kuyunun bir çıkışı olduğuna ikna etti beni önce, istersem çıkabileceğime inandırdı sonra…Durup kendimi bıraktığım noktada hem bana ışık, hem de elimi tutup destek oldu. En önemlisi beni tekrar kendim ile buluşturdu. Şimdi canım ne çekerse yiyorum, bir yıldır kilomu koruyorum ( tabii ki öğütleri hep kulağımda) ve kontrolün bende olduğunu biliyorum. Arada fazla kaçırırsam bir silkelenip kendime geliyorum kaldığım yerden yoluma devam ediyorum. Işığınızı ve enerjinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim, iyi ki tanımışım sizi… Sevgiler
Buket
……………………………………………………………………………………………………………

Belma ile çalışmaya karar verdiğim noktada duygusal yemek yemenin esiri olmuş, hayattan keyif almayan, özgüveni, özdeğeri ciddi yaralar almış, içindeki çocukla bağlantısını tamamen yitirmiş biriydim. İki ayın sonunda bugün bunların tam tersiyim. En iyi versiyonuma doğru çıktığım bu yolculukta Belma’yı en doğru şekilde ‘yoldaş’ olarak tanımlayabilirim. Hayata bakış açısı, enerjisi, bilgisi, doğru yönlendirmeleri, sabrı ve desteği ile kişisel gelişim grafiğimi çok hızlı yükseltmemi sağladı. Kendi kendime kalsam bu yolculuk bu kadar kolay olmazdı. İlk gün kapıdan girerken yalnızca yemek yeme kontrolünü sağlama beklentisi içinde düşük frekansımla düşük farkındalıklarım içindeyken, kendimi yaşam koçluğu desteği altında ‘reset’lerken buldum. Yemek buzdağının görünen kısmıydı, tüm bu süreçte Belma ile birlikte beni yemek yemeye iten tüm alt duygularımı bulup onlarla ilgili çalıştık. Temel sağlam olunca yemekle de nasıl başa çıkmam gerektiğini öğrendim. Gerek yüz yüze görüşmelerimiz, gerek telefon konuşmalarımız, gerek mesajlaşmalarımızla her an yanımda olduğunu hissettirdi. Belma benim için bir koçtan ziyade her görüşmeyi iple çektiğim bir dost ve dediğim gibi ‘yoldaş’ haline geldi. Bu yolculuğu onunla gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

Ada Öztürk
……………………………………………………………………………………………………………

3 aylık evliliğimi kuruntu ve ön yargılarımla esimden şüphe ederek noktalamayı düşünürken Belma ile çalışmaya başladık. NLP ağırlıklı çalışmamızın sonunda hayatım bambaşkaydı. Ben ‘yenibirben’ olmuştum. Bir bebeğimiz oldu ve şu anda çok ama çok mutluyum. Eski düşünme biçimimi hatırlamıyorum bile :))

Artık hayata pozitif bakıyorum.
Selin B.
……………………………………………………………………………………………………………

Boşluk, sıkıntı ve tatminsiz bir dolu yıl geçirdim. İçimde kaynayan bir volkan ama verilemeyen kararlar. Tek bildiğim üretmeyi sevdiğimdi ama gerisi yok. Sonra biri bana bir ışık yaktı. Önümü görmeye başladım yetmedi benimle birlikte büyük bir sabırla yoluma devam etti. Artık gelmiştim istediğim yerdeydim. Peki nasıl oldu da hayallerim bana bu kadar uzakken bu kadar yakın oldu. Bunu yapan ben miydim? Yanımdaki ses tekrar etti ” evet sensin, bak geçmişine neyi ne kadar istedin? Senin olduğuna ne kadar inandın? Sen içindeki güçle zaten uçuyordun. Ben sana sadece refakat ettim”.
Yolumda benimle yürüdüğün için, bana her tereddüt ettiğimde tekrar güçlü durmayı hatırlattığın için, akıcı sohbetinle bana gerçekten ne istediğimi fark ettirdiğin için, aslında şu an ki hayatım için çok teşekkür ederim Belma Özkan.

K. Canpolat
……………………………………………………………………………………………………………

Belma Özkan benim hayatımda her zaman en doğru noktalarda benimle olmuş ve sabit düşüncelerimin değişmesine destek olmuştur. Hatta iddialı bir şekilde söyleyebilirim ki beni mutsuz edecek ama görmediğim, farkında olmadığım yollardan farkındalık kazanmamı sağlayarak çevirmiş kendi doğrumu bulmamı sağlamıştır. Hayatım boyunca hep zayıflamaya çalıştım ve Belma Hanım’ın son zamanlardaki desteği beni hep süreçte tuttu.
Hayatımızı düzenlemek için geliştirdiği teknikler yanında sürekli güncel tuttuğu bilgilerinden de yararlanıyorum. Özellikle evde spor yapma konusunda inatçı olan ve denemeyi dahi gerekli görmeyen ben, sayesinde çok eğlenebilecek ve yürüyüş yapılan bir sistemle tanıştım.
Artık yurtdışında da olsam, hava kötü de olsa asla bir bahanem yok…

Desteğiniz için çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız
Siteninizin de, sizin hayatımıza getirdiği güzellikleri daha çok kişiye ulaştırmasını dilerim

Sevgiler
Elvan T.
……………………………………………………………………………………………………………

Merhabalar,

Ben 2 sene önce Belma Hanım ile çalışmaya başlamadan önce hayatta her şeyi kendine dert edinen, çıkış yolu bulmak yerine hep olumsuzlukları görüp harekete geçmeyen, hedef koymayı bilmeyen ve demoralize olunca bir daha kolay kolay harekete geçemeyen bir insandım ama böyle biri olduğumu çalışmalara başlamadan önce de bilmiyordum !!!!

Belma Hanım ile çalışmadan öncede kişisel gelişim konusunda bir sürü kitap okuduğum içinde her şeyi bildiğini sanan ve uygulayabildiğine inanan ama neden başarısız olduğunu anlamayan biriydim.Daha çalışmanın ilk haftasında 2.dersimizde kendimle yüzleştiğim birkaç konu beni balyoz yemişim gibi sarstı ve bu sarsıntı o kadar hoşuma gitti ki buluşacağımız günleri iple çeker oldum.

İnsanın kendi içini temizlediğini hissettiği zamanın mutluluğu başka bir şeyle kıyaslanamaz bence, kendimi temizlemek için bir yol bulmuştum belki söylediklerini yüzlerce kez okumuş veya duymuştum ama anladım ki duymak veya okumak bir işe yaramıyor, ilaç gibi onun ne dozda ve ne şartlar altında verildiği çok önemli idi.

Belma Hanım ile 12 seans yaşam ve kariyer koçluğu üzerine zevkli bir süreç geçirdim, şu anda hem iş hayatımda, hem eşim hem çocuğum ile ilişkim kendi açımdan daha huzurlu ve berrak. Bu eğitimden sonra hayata çok daha çözümcü bakıyorum, demoralize olmak yerine daha başarı odaklı düşünüyorum ve bunu bir programa göre yapmıyorum zaten bir yaşam biçimi olarak içime sindirdiğim için parçam olduğunu biliyorum, belki çok klişe olacak ama daha mutluyum ve
emeklerine çok çok teşekkür ediyorum.

İstersek başarabiliriz bu bizim elimizde…… sadece yöntemi bilmiyoruz.

Sevgiler,
Bade Teoman
……………………………………………………………………………………………………………
Hayatı boyunca diyetten korkan buna cesaret edemeyip kilo veremeyen beni öyle bir değiştirdiniz ki artık ben bile kendimi tanıyamıyorum. Sizi tanıdığımda 65 kg iken şimdi 58 kiloyum ve sizin de bana dediğiniz gibi istesem de eskisi gibi değil yeme şeklim. Bunu sizin desteğiniz, motivasyon ve verdiğiniz güzel enerji ile başardım.
Ayrıca bir tek kilo değil tabii ki hayata bakış açım ve olumlu düşünceyi de bana işlemişsiniz, daha yeni yeni farkına varıyorum, sayenizde olumsuzluklara bile pozitif bakabiliyorum.

Çok teşekkürler her şey için bana kazandırdığınız şeyler ve kaybettirdiğiniz kilolar için. Sizi tanıdığım için çok mutluyum. Her zaman görüşmek dileğiyle…
Belkıs Ş.
……………………………………………………………………………………………………………

Üniversite yıllarıma kadar tartıldığımı hiç hatırlamıyorum. Herşeyi yiyip içerek kilo almadığım bir ergenlik… 23 yaşında evlenirken bir kaç kilo daha versem daha fit olurum diye düşünürken, aylar geçtikçe kıyafetlerimin daraldığını hissediyorum. İlk hamilelik sonrası tartılarla münasebetim başlıyor. İkinci hamileliğim sonrasında bir gün tartıya çıkıyorum veee dehşete kapılıyorum. Ne yapabileceğim konusunda online araştırmalar yaparken Belma Hanim çıkıyor karşıma. Belma Hanim ile tanışana kadar kaç kere diyete başladığımı, kaç kere kilo verip kısa surede fazlasıyla geri aldığımı hatırlamıyorum. Basladığım her yeni diyet maceram hüsranla sonuçlanıyor ve ben her seferinde kendime olan güvenimi biraz daha yitirdiğimi hissediyordum.

Belma Hanımın koçluğunda durum farklı gelişiyor. Yine sağlıklı seçenekler ve spor yaparak kilo veriyorum fakat bunu keyif alarak, mutlulukla yapıyorum. Bir yandan bilinçli olarak sağlıklı yaşamayı seçerken, bir yandan da alışkanlıklarımı değiştirmeye alışıyorum.
Zaman geçtikçe kendime hayret ediyorum, farklı tarifler denemekten ve tatmaktan zevk alan ben yemeden durabildiğimi fark ediyorum. Tatlı ve çikolatalara bakıyorum ve canım istemiyor…. Arada kendime kaçamaklar için izin versem de az yiyor ve azla durabiliyorum çünkü daha sonra tekrar yiyebileceğimi biliyorum.Beslenmenin basit bir matematiğinin olduğunu biliyorum ben artik…

6 ay sonunda ağır ağır fakat emin adımlarla 80 kg`dan 62.5`e dusup 17.5 kg verdigimde eteklerim üzerimden düşmeye başlıyor ve dolabımda üzerime giyecek bir şey bulamıyorum. Yeni kıyafetler alıyor, istediğim mağazadan alışveris yapabiliyorum. Vermem gereken ve aciliyeti olmayan bir kac kilo daha fazlam var fakat ben kendimi şimdiden çok daha hafif hissediyorum….

Kendimi takdir ediyorum ve başardıklarımla gurur duyuyorum.

Eğer sizin de kilolarınızla başınız dertteyse ve buna bir son vermek istiyorsanız Belma Hanım ile çalışmanızı tavsiye ediyorum. Nasıl zayıfladın, diyet listeni versene diyenler, bunu kendi başlarına çok zor başarırlar diye düşünüyorum. Çünkü ben daha önce internetten, gazeteden aldığım listelerle defalarca denedim listeyi uygulama konusunda tek başıma başarılı olamadım. Taakii Belma Hanımdan koçluk hizmeti alarak çözüme yönelik düşünme alışkanlığı kazanana kadar…

Teşekkürler Belma Hanım
@Hayatimdiyettt
……………………………………………………………………………………………………………

Belma Hanımcığım sizinle geçirdiğimiz bu süreç bana çok şey kattı. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Benim sizden yardım istemem zayıflama konusuydu ama siz bana ondan daha çok şey öğrettiniz. Farkında olmayı sizin sayenizde öğrendim. Siz harikasınız. Şu 10 yıldır uğraştığım fazlalıklardan sizin sayenizde kurtuldum. Hayata bakış açımı değiştirdiniz biliyorsunuz. Özellikle benim karamsar düşünceleri nasıl olumlularla değiştirdiniz ben bile anlamıyorum. Bana beni öğrettiniz, başarının anahtarı bendeymiş ben bilmiyormuşum siz söylediniz.
Sizinle tanıştığım için çok şanslı insanlardan biriyim. İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım,sizi seviyorum.

Çok teşekkür ederim bundan sonra da görüşmek dileğiyle…
Hatice R.
………………………………………………………………………………………………………………

Doğrusunu söylemek gerekirse ben Belma ile tanışana kadar NLP ye pek inanmazdım. Taa ki kendim için artık son noktaya geldim dediğimde onunla bir kaç NLP seansı çalışması yapana kadar. O kadar derin bir şeymiş ki… Aslında ben hayal kurmayı bilmiyormuşum. İlk olarak fark ettiğim bu oldu. Seans sırasında hatırladığım zamanında içinde yolculuk ederken buldum kendimi.
Bizim yaptığımız seans; bağlı olduğum, hiç vazgeçemem dediğim, kilolarca olsa yerim dediğim bir şeyle bağı kesmek içindi. Ve şimdi gerçekten artık canım çekse de 2-3 kaşıktan sonra bırakmayı başarabiliyorum… Her şey bir yana yaşanılması gereken muhteşem bir deneyim… Teşekkürler Belma. Başarılarının devamını dilerim.

Sevgiler,
MD
………………………………………………………………………………………………………………

Sonra bir gün hayatımın değişmesine sebep olan güzel insanla tanıştım ben!
Sadece zayıflamadım aslına bakarsanız benim gibi bir bayan bunalımı pozitif düşünen bir meleğe çevirdi  Bunun yanı sıra benden 25 kg aldı götürdü.
Anlayacağınız her anlamda hafifim hafifsin hafif 
Bütün iş beyinde bitiyor yeterki kendinize inananın.

Bana benden çok inanan Belma Hanım’a sevgilerimle
@sarıpapatya
………………………………………………………………………………………………………………

Öncelikle sizi tanıdığım için cok memnunum. Ben 29 yaşında iki çocuk annesiyim. Doğumdan sonraki kiloları vermek heleki sağlıklı bir şekilde vermek biraz zor.diyet yapiyorum sonucta alıyorum ama birşey eksikti. Derken sizi tanıdım ve eksik olan şeyin motivasyon olduğunu anladım. İyiki sizi tanımışım. Yaptığımız çalışmalar sonucu bir an olsun motivasyonum düşmedi.

Hafta sonları yaptığımız yemediğim kardır calışmaları, desteğiniz için, ve en önemlisi yağ oranımın % 22 den % 14 e düşürdüğümüz için sonsuz teşekkürler
Eda A.
………………………………………………………………………………………………………………

Belma Hanımla tanışmam (nam-ı diyar @mentalzayıflama ) instagramda takip ettiğim bir sağlıklı yaşam sayfası aracılığıyla oldu.Yaptığı yapıcı ve motive edici yorumlarla dikkatimi çekmişti ben de o dönemde üzerimde doğumdan kalan 3-4 kiloyu vermekle meşguldüm, yaşamımın merkezine spor ve sadece sağlıklı gıdaları koymuştum artık. Belma Hanım bazı yemek alışkanlıklarımı düzenlememde yardımcı oldu özellikle yaptığı özel çalışmalar “yemediğim kardır’’ gibi motive edici yazı ve görseller çok faydalı oldu..Benim dışımda daha yüzlerce insanında hayatına olumlu dokunuşlarda bulunmuştur eminim,kendisine bir kez daha teşekkürler ediyorum..

Sevgiler…
E.Dilek
………………………………………………………………………………………………………………

Belma Hanım benim kendime gelmemde bir destek bir adım oldu doğum sonrası kilolarım için bir şeyler yapmaya çalışıyordum. Yürüyüş hareket ama ‘yemediğin kardır’ diye bir düşünce kalıbım yoktu onun sayesinde oluştu şu anda 57 den 52-51 e kadar düştüm nefsimi bedenimi nasıl eskiden kontrol ettiğimi tekrar anımsamama tek destekti. Hep iyi bir iş bulacağıma inanmamda onun sayesindeydi. Ve oldu çok şükür o benim yaşam kaynağıma bedenime iyi davranmamın yolunun kendimi olumlamaktan geçtiğini öğretti. O bir mütevazi, ilgili, yaşam bilgesi, yaşam koçu her ne derseniz ama benim Belma Hanımcım benim mental zayıflamam iyi ki varsınız iyi ki tanıştık sevgiler
Zübeyde
………………………………………………………………………………………………………………

Belma hanımcığım sizinle çalışmaya başladığım günden beri hayatımda çok değişiklikler oldu siz bana olumlu düşünmeyi pes etmemeyi her günün yeni bir gün olduğunu hiçbir zaman umutsuz olmamayı öğrettiniz 24 kilo verdim ve bunda sizin etkiniz çok büyük siz olmasaydınız çoktan pes ederdim sizi iyi ki tanımışım iyi ki beraber çalışmışız iyi ki hayatımı değiştirmişsiniz sizi çok seviyorum

Sevgilerimle
@30kilodiyetii
……………………………………………………………………………………………………………

Share:
Written by BELMA ÖZKAN
Hakkımda 1974 İzmir Doğumlu Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan Belma Özkan, üniversite yıllarından itibaren Kişisel Gelişim, Yoga ve Meditasyonla ilgili çalışmalar yapmış, 2010 yılından itibaren profesyonel olarak bu alanda kariyerine devam etmek amacıyla Profesyonel Koçluk, NLP, Mindfullnes başta olmak üzere ayrıca, Enerji Terapileri, Yoga, Ayurvedik Beslenme ve kişisel gelişimde bir çok uzman uygulayıcı olmak için birçok profesyonel eğitime katılmıştır. Halen bu alanlarda kişilere ve kurumlara eğitim vermeye devam etmektedir. Eğitim almanın ve vermenin kendisi için vazgeçilmez bir yolculuk olduğunu her daim vurgulayan Belma Özkan; Üniversite eğitiminin ardından Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı ile akademik kariyerine devam etmiştir. Halen aynı üniversitede Bağımlılık ve Rehabilitasyon Yüksek Lisansına devam etmektedir. 2012 yılından bu yana aldığı eğitimlerin tamamını kullandığı sistemlerden yola çıkarak deneyimlerini bireylere ve kurumlara aktarmaktadır.