ZAYIFLAMA KOÇLUĞU & SAĞLIKLI YAŞAM KOÇLUĞU & MENTAL ZAYIFLAMA

Bu yazımı okuyorsanız öncelikle ilginize teşekkür ederim. Hakkımda zayıflama ve/veya duygusal yemek yeme çalışmalarımla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenlerin sayısı artması ve beni aradıklarında en azından hangi hizmetleri verdiğim konusunda bilgileri olması amacıyla web sitemde bu yazıya yer verme ihtiyacı duydum.

Ben NLP Uzmanı, Yaşam Koçu, EFT Master, ve Enerji Terapisti(Emotrans) ve son günlerde de Yin Yoga ve Yoga Nefesleri Eğitmeni olarak hizmet veriyorum. Benim için beden, zihin ruh bir bütündür ve kişi hangi konuda bir sıkıntı yaşarsa yaşasın bunu bütünsel bir yaklaşımla ele almak ve beraberce çalışmak gerekir. Çoğunlukla seanslarda yaşam koçluğu ve NLP Terapisi kullanıyor olsam da ihtiyaç duyuldukça uygulayıcısı olduğum diğer teknikleri de görüşme içerisinde kullanmaktayım. Bu da danışanlarımın getirdiği sıkıntılarının temelden dönüşmelerini sağlayabilmektedir.

Yaşam Koçluğu ile danışanların varmak istedikleri hedefler konusunda yol arkadaşlığı ediyor, NLP, EFT ve Enerji(Emotrans) Terapisi ile de onları engelleyen davranış kalıplarının, korkuların değiştirilmesi yönünde çalışmalar yapıyor, Yin Yoga, nefes meditasyon ve Reiki gibi çalışmalarla streslerinden kurtularak hayatı daha dengeli ve keyifli yaşamalarına aracılık ediyorum.

Bu görüşmeleri İstanbul içerisinde yüz yüze, farklı şehir ve ülkelerdeki danışanlarımla ise telefon/skype/ facetime ile yapıyorum. Görüşme sayısı, sıklığı kişinin durumuna, almak istediği hizmete ve hizmetten sağladığı faydaya göre karşılıklı olarak belirleniyor ve gerekirse süreç içerisinde revize ediliyor. Zaman zaman grup çalışmaları yapsam da genellikle bire bir çalışıyorum. Kişinin tercihine göre Nişantaşı Radia Danışmanlık veya danışanın kendi seçeceği, kendini rahat hissedeceği ve getirdiği konuyu kolayca anlatabileceği bir ortamda görüşebiliyorum. Aşağıda size zayıflamayla ilgili genel bilgiler vereceğim dilerseniz sonrasında ücretsiz ön görüşme için bana telefonla ulaşabilirsiniz.

Diyet&zayıflama&motivasyon koçluğu alarak kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bu sistemde sizin yemek yeme haritalarınızı çıkarıyor, sizi zorlayan ve diyet yapmanızı engelleyen bilinçaltı engellerinizi bulup değiştiriyoruz. Bu konuda tek tek seans alabileceğiniz gibi konu sizin için tamamen çözümlenene kadar devam edeceğiniz bir çalışma şeklini de seçebilirsiniz. Bu durumlarda size özel bir program yazıyor ve uyguluyorum. Bu program dahilinde sisteme sizin tercihinize göre veya benim seçtiğim bir diyetisyen veya kalorisi hesaplanmış sağlıklı hazır yemek gönderimini de ekliyorum. Uzmanlık alanım olmadığından beslenme programı yazmıyorum. Sizin de bildiğinizi tahmin ettiğim üzere, sağlıksal herhangi bir problem yoksa sadece sağlıklı beslenip hareket ederek herkes zayıflayabilir. Sıkıntı bunu istikrarla sürdürmenin birçoğunuz için kolay olmaması ve sizin de anlayamadığınız bir şekilde sürekli diyeti bırakma eğiliminde olmanız veya zayıfladıktan sonra verdiğiniz kiloları iki katı olarak geri almanızdadır. Ben özellikle bu konuda sizin yanınızda oluyor, bırakmanıza neden olan sıkıntılarınızı fark etmesinizi, varolan bilinçaltı kodlarınızı bulmanızı ve değiştirmenizi ve bu durumlarda hayatınız boyunca kullanabileceğiniz teknikler öğretiyorum. Ve bunları yapmaya devam ettiğinizde de zaten hızlıca zayıflıyorsunuz.

Diyete başlama kararı, duygusal yemek yeme ve kilo kontrolü konusunda tek NLP veya tek EFT seansı alarak “bu durum ne zaman nerede başladı”, “neden istediğim halde yemek yemeyi bırakamıyorum” ’Diyete başlayamıyorum’ vb. sorularınızın kendiniz için cevaplarını bulabilir, NLP/EFT/Emotrans Terapisi ile dönüştürülmelerini sağlayabilir veya konu sizin için tamamen çözümlenene kadar devam edeceğiniz bir çalışma şeklini de seçebilirsiniz.
Danışanların ihtiyaçlarına göre bu örneklerdeki gibi değişik paketlerim bulunuyor. Danışanım bana başvurduğu sırada tam olarak hangisinin ihtiyacını karşıladığını bilemiyor ise bire-bir yapacağımız ilk seans sonunda şahsi önerimi paylaşarak çalışma şeklinin belirlenmesine yardımcı olabilirim.

Genel Bilgi:
Duygusal yemek yeme veya zayıflamak amaçlı doğru davranış kalıplarını sürdürmek (diyet ve spor yapma vb.) benim çalışmalarımda ayrı konulardır. Kişi hangisini öncelikle almak isterse o hizmeti alarak çalışmaya başlarız. Hangisini istediğine danışan karar verir ve tüm plan ona göre yapılır. Duygusal yemek yeme tek başına ele alınması gereken ayrı bir konudur ve danışanla ortak çalışılarak çözümlenebilecek ayrı bir çalışma şeklini gerektirir. Hedef her duygusal ihtiyaçta yemekle sorunu çözme eğiliminin veya mutlu olma isteğinin önce kaynaklarının danışan içerisinde bulunması ve bu davranış kalıbının kişiye en uygun doğru seçeneklerle değiştirilmesidir. Şimdiye kadar ki tecrübelerime dayanarak özellikle belirtmekte fayda görüyorum. Her ne kadar kişi duygusal yemek yeme eğilimini çözme sürecinde çok hızlı kilo verme odaklı olmayacağını kabul etse de süreç içerisinde kilo kaybı odaklı olmakta ve bu da gerçek sorunun çözümünü geciktirebilmektedir. Hızlıca tüm kilolardan kurtulma isteği hayatın odak noktası ise buna yönelik diyet&zayıflama&motivasyon koçluğu hizmeti veriyor kişi hedef kilosuna ulaştıktan sonra duygusal yemek yeme çalışmaları yapıyorum.

Seans süresi ortalama 60-90 dakika arasındadır. Bu sırada telefonumu sessize aldığımdan randevu veya sormak istedikleriniz için e-mail atabilir veya sms ile isim-soyisim ve telefon numaranızı gönderebilirsiniz. Ben size ilk fırsatta mutlaka geri dönüş yaparım.

Sevgilerimle,
Belma Özkan

İletişim Bilgileri
www.belmaozkan.com
GSM: 0532 5505635
E-posta: belmaozkan@gmail.com
Sosyal Medyada Takip için
instagram:
@belma_ozkan
@mentalzayiflama

Share:
Written by BELMA ÖZKAN
Hakkımda 1974 İzmir Doğumlu Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan Belma Özkan, üniversite yıllarından itibaren Kişisel Gelişim, Yoga ve Meditasyonla ilgili çalışmalar yapmış, 2010 yılından itibaren profesyonel olarak bu alanda kariyerine devam etmek amacıyla Profesyonel Koçluk, NLP, Mindfullnes başta olmak üzere ayrıca, Enerji Terapileri, Yoga, Ayurvedik Beslenme ve kişisel gelişimde bir çok uzman uygulayıcı olmak için birçok profesyonel eğitime katılmıştır. Halen bu alanlarda kişilere ve kurumlara eğitim vermeye devam etmektedir. Eğitim almanın ve vermenin kendisi için vazgeçilmez bir yolculuk olduğunu her daim vurgulayan Belma Özkan; Üniversite eğitiminin ardından Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansı ile akademik kariyerine devam etmiştir. Halen aynı üniversitede Bağımlılık ve Rehabilitasyon Yüksek Lisansına devam etmektedir. 2012 yılından bu yana aldığı eğitimlerin tamamını kullandığı sistemlerden yola çıkarak deneyimlerini bireylere ve kurumlara aktarmaktadır.